Wizualizacja pracy Wirtualnej Maszyny

W HyperOne chcemy, aby wykorzystywanie usług było proste i łatwe. Jako inżynierowie wiemy, że lepszy wgląd w Wirtualne Maszyny zwiększa szybkość, z jaką administrator możesz rozwiązywać problemy. Dlatego cieszymy się, że możemy udostępnić wykresy obrazujące parametry Wirtualnej Maszyny, a także pokrewnych zasobów jakich jak Dysk i Adapter sieciowy.

Wartości parametrów pracy są zbierane w regularnych odstępach czasu i udostępniane poprzez wykresy dostępne w Panelu Zarządzania. Dzięki temu zapewniają one wgląd w kondycję Usługi i jej wydajność, a także mogą służyć np. do obserwacji charakterystykę jej pracy lub planowania wykorzystania. Pozwalają one administratorowi łatwiej uzyskać obrazu pracy Usługi, co jest kluczowe dla efektywnego i wydajnego działania aplikacji Organizacji.

W celu dostępu do wykresów należy przejść do zakładki "wskaźniki" w nowym Panelu Zarządzania w szczegółach Wirtualnej Maszyny. Udostępnione są one dla wszystkich pracujących Wirtualnych Maszyn bez dodatkowych opłat.

Udostępnione wskaźniki kluczowe parametry pracy Wirtualnej Maszyny - wykorzystanie CPU, poziom ruchu sieciowego i ilość operacji dyskowych. Dane takiego rodzaju pozwalają na sprawną analizę pracy zróżnicowanych środowisk - od baz danych intensywnie wykorzystującej dysk po serwery VPN i przekaźniki (ang. load-balancer) intensywnie wykorzystujące ruch sieciowy i CPU.

Nie jest to ostatni krok rozwoju wskaźników na Platformie. Zamierzamy udostępnić wskaźniki także dla innych usług, aby jeszcze w większym stopniu ułatwić zarządzanie usługami. Już w przygotowaniu jest udostępnienie szeregu wskaźników dla usług Strona i Baza danych. Jesteśmy otwarci na uwagi, potrzeby, a także sugestie nowych wskaźników. Zachęcamy do przekazywania uwag poprzez kontakt ze wsparciem.

Adam Dobrawy - 15 grudnia 2020

Czy uważasz ten artykuł za przydatny? Tak Nie