Udostępniamy Ruby w ramach usługi Strona

Wprowadziliśmy do usługi Strona możliwość uruchomienia aplikacji stworzonych z wykorzystaniem Ruby. Zwiększa to możliwość wyboru technologii aplikacji optymalnej do potrzeb Organizacji.

Naszym celem w rozwoju usługi Strona jest zwiększenie produktywności. Realizujemy to między innymi poprzez obsługę popularnych języków programowania. Od początku udostępniamy możliwość uruchomienia aplikacji w PHP. Następnie rozbudowaliśmy o obsługę NodeJS, a chwilę później także Python. Po przeprowadzanych testach do grona wspieranych języków dołącza Ruby, który jest doceniany z powodów, które ułatwiają i przyspieszają dostarczenie rozwiązań dla Organizacji.

Usługa Strona w pełni obsługuje popularne szkielety aplikacji (ang. framework) dla języka Ruby, takie jak Ruby on Rails, co pozwala programiście na sprawne wykonanie aplikacji internetowe, które są proste w przyszłym utrzymaniu. Zapewnia to z jednej strony możliwość migracji istniejących aplikacji Organizacji. Z drugiej strony umożliwia programiście na wykorzystanie dogodnych rozwiązania bez konieczności czasochłonnego poznawania dodatkowych narzędzi i poleceń.

Aplikacje wykonane w Ruby mogą wykorzystywać w prosty sposób usługę Baza danych w wariancie PostgreSQL lub MySQL. Wykorzystanie jej wraz z usługą Strona pozwala na dostarczenie kompleksowych rozwiązań bez zbędnych opóźnień oraz bez konieczności zarządzania serwerami.

Usługa Strona dostępna jest obecnie w ramach Programu Early adopters. Program Early adopters stanowi rozwiązanie umożliwiające wcześniejsze udostępnienie nowych produktów lub usług tj. zasoby lub funkcjonalności w celu poznania doświadczeń Użytkowników, dodatkowych potrzeb, a także zweryfikowania założeń odnośnie współpracy z różnorodnymi środowiskami. Organizacji umożliwia to wpłynięcie na kształt usług, aby jak najpełniej odpowiadała one jej własnym potrzebom. W celu udziału w programie i wykorzystania usługi Strona wymagane jest zgłoszenie do Programu.

Adam Dobrawy - 15 grudnia 2020 roku

Czy uważasz ten artykuł za przydatny? Tak Nie