Automatyczna i darmowa certyfikacja witryn

Zintegrowaliśmy oprogramowanie Lego z platformą HyperOne. Dzięki temu można zautomatyzować wdrożenie i aktualizację bezpłatnych certyfikatów SSL, co daje realne oszczędności. Certyfikaty SSL wzmacniają wiarygodność serwisu oraz zapewniają bezpieczeństwo osób z niego korzystających. Posiadanie certyfikatu SSL buduje zaufanie do organizacji.

Co to jest SSL

SSL (Secure Sockets Layer) jest protokołem do bezpiecznych połączeń w Internecie. Aby z niego skorzystać, wymagana jest instalacja certyfikatu SSL. Certyfikat SSL, zazwyczaj widoczny dla użytkownika jako symbol kłódki w pasku adresu, potwierdza bezpieczeństwo szyfrowania danych, przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Certyfikat SSL może mieć także pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

Certyfikat SSL powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie użytkownik wprowadza lub zmienia dane: w formularzach logowania, składania zamówień, przy płatnościach online itp. Użytkownik korzystający ze strony ma pewność, że przesyłane informacje nie trafią w niepowołane ręce. Chętniej dokona zakupów bądź wypełni formularz kontaktowy na zabezpieczonej certyfikatem SSL stronie WWW.

Czy wystarczy raz wdrożyć certyfikat SSL

Certyfikaty SSL mają określony czas ważności, czyli trzeba je odnawiać. Czasami okres ważności jest dość krótki, np. 90 dni. Administrator może przeoczyć upływający okres ważności, a to zagraża ciągłości działania: dostęp do usług organizacji może być utrudniony lub niemożliwy.

Lego wspiera uzyskiwanie darmowych certyfikatów SSL

Certyfikaty SSL można kupić bądź uzyskać bezpłatnie. Lego pozwala uzyskać szeroką gamę certyfikatów SSL bez dodatkowych opłat -- począwszy od prostych certyfikatów, po certyfikaty typu SAN (dla wielu domen) i certyfikaty typu wildcard. Dzięki wykorzystaniu Lego organizacja może zautomatyzować czynności związane z odnawianiem certyfikatów. Pozwala to zaoszczędzić czas i środki, a także zapobiega błędom człowieka.

Udostępniamy oprogramowanie Lego w dwóch formach:

  1. gotowego do użycia narzędzia CLI. Pozwala ono administratorom uzyskać niezbędne certyfikaty SSL w prosty sposób.
  2. biblioteki programistycznej Golang, która umożliwia integrację rozwiązania z własnymi aplikacjami.

Udostępniona integracja jest natywnie wbudowana w aktualne wydania oprogramowania Lego. Nie wymaga poznawania nowych narzędzi przez administratorów. Gwarantuje także, że organizacja zachowuje elastyczność i nie uzależnia się od jednego dostawcy.

Aby skorzystać z integracji Lego, konieczne jest wykorzystanie przez organizację usługi DNS, dostarczonej przez HyperOne. Warto zwrócić uwagę, że usługa DNS jest dostępna bezpłatnie.

Ile zapłacę za Lego

Oprogramowanie Lego, wraz z biblioteką Golang i narzędziem CLI, jest rozpowszechniane na licencji MIT. To jedna z najprostszych licencji otwartego oprogramowania. Daje prawo do używania, kopiowania, modyfikowania i rozpowszechniania (w tym sprzedaży) oryginalnego lub zmodyfikowanego oprogramowania w postaci binarnej lub źródłowej, bez dodatkowych opłat.

Adam Dobrawy - Warszawa, 29 września 2020 roku

Czy uważasz ten artykuł za przydatny? Tak Nie