Ułatwiamy użycie FreeBSD

Udostępniamy rekomendowany obraz z oprogramowaniem FreeBSD dla Wirtualnych Maszyn, co oznacza możliwość sprawnego i łatwego uruchomienia specjalistycznego środowiska. Ułatwia to migracje aplikacji wymagających tego środowiska, a także przyspiesza wdrożenie nowych rozwiązań.

Obecnie uruchomienie FreeBSD odbywa się bez konieczności przeprowadzenia ręcznej instalacji – bezpośrednio z Panelu Zarządzania i CLI. Gdy Organizacja znajdzie się w potrzebie możliwe jest użycie Wirtualnej Maszyny i uzyskanie bezpośredniego dostępu. Wbudowana integracja z Platformą pozwala użytkownikom łatwiej rozpocząć pracę.

Udostępniony Rekomendowany Obraz jest regularnie aktualizowany, aby bezpośrednio po utworzeniu Wirtualnej Maszyny system operacyjny zawierał najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa i był gotowy do pracy bez zbędnej zwłoki.

Elastyczność, wydajność i niezawodność środowiska FreeBSD działającego w Wirtualnej Maszyny zapewnia platformę do wdrażania szerokiej gamy aplikacji. Powszechnie doceniana efektywność obsługi sieci w FreeBSD wraz z wydajnością Wirtualnych Maszyn stwarza przestrzeń dla szerokiej gamy zastosowań np. serwery proxy, usługi streamingu wideo.

FreeBSD to niezwykle czysty i przewidywalny system operacyjny. Jego dobra dokumentacja i łatwo dostępne aktualnego pakiety oprogramowania pozwalają administratorom sprawnie wykorzystać FreeBSD w szerokiej gamie zastosowań tj. serwer WWW, zapora sieciowa, serwer FTP, serwer DNS, serwer pocztowy lub router.

Kolejną zaletą FreeBSD jest dojrzałość mechanizmów składowania danych tj. UFS i ZFS. Wbudowane mechanizmy pozwalają chronić ich spójność, co zabezpiecza dane przed uszkodzeniem. Dostępne mechanizmy migawek umożliwia natychmiastowe zabezpieczenie danych. Migawki te wspierają wykonanie niezawodnej kopii zapasową systemu plików na żywo. Te funkcje, a także wiele innych w obszarze składowania danych sprawiają, że FreeBSD jest często wybieranym systemem jako baza dla rozwiązań magazynowania danych.

Użycie Rekomendowanego Obrazu z FreeBSD nie rodzi dodatkowych opłat. Obraz zawiera mechanizmy, które zapewniają optymalną integracje z Platformą, aby praca administratora była możliwie efektywna.

Adam Dobrawy - Warszawa, 29 lipca 2020 roku

Czy uważasz ten artykuł za przydatny? Tak Nie