# Udostępniamy nowe wydanie Ruby

Udostępniamy w ramach usługi Strona dostęp do najnowszego wydania języka Ruby, oznaczonego symbolem "3.0", aby zagwarantować bezpieczeństwo i wydajność aplikacji Organizacji.

Najnowsza wydania zapewnia dostęp do wielu nowych funkcji bezpieczeństwa i usprawnienia dla programistów. Przynosi także istotny wzrost szybkości działania aplikacji Organizacji.

Zachęcamy do przetestowania wpływu nowych wydań na działanie aplikacji Organizacji, a także zaplanowanie i przygotowania aktualizacji swoich aplikacji. Dzięki możliwościom usługi Strona oraz sposobie jej rozliczania przygotowanie odpowiednie środowiska testowego jest szybką, nie wymagającą wysiłku operacją.

W celu przygotowania środowiska testowego rekomendujemy utworzenie migawki, a następnie na bazie migawki utworzenie nowej Strony z nowym obrazem środowiska wykonawczego. Tak utworzona strona będzie zawiera wszelkie dane zawarte w podstawowej Stronie bez wpływu na działanie podstawowej Strony. Pozwoli to zweryfikować kompatybilność aplikacji i ewentualnie przygotować aplikacje do nowego środowiska bez zakłóceń dla Organizacji.

Po zweryfikowaniu zmian w środowisku testowym istnieje możliwość bezpośredniej zmiany obrazu środowiska wykonawczego aktualnie wykorzystywanego przez Stronę. Jest to prosta operacja dostępna w CLI i Panelu Zarządzania. Dzięki temu w istniejącej stronie można zmienić wykorzystywany obraz środowiska wykonawczego na dowolną wersje - nowszą, aby skorzystać z nowych możliwości, albo przywrócić pierwotną, jeżeli wystąpiły nieoczekiwane trudności.

Szczegóły dotyczące zmian w nowym wydaniu środowiska Ruby są dostępne w ogłoszeniu autorów (opens new window) i dokumentacji języka (opens new window).

Twórcy języka Ruby nieustannie rozwijają to oprogramowanie, umożliwiając budowanie coraz bardziej wydajnych i bezpiecznych serwisów WWW. Zachęcamy do korzystania z najnowszej udostępnionej wersji Ruby, aby zapewnić optymalna wydajność i bezpieczeństwo.

Adam Dobrawy - Warszawa, 26 stycznia 2021 roku

Czy uważasz ten artykuł za przydatny? Tak Nie